EXTRA PUR
EXTRA PUR - NYHET FRÅN SUFRACO SAVON DE MARSEILLE
Extra Pur - i ny efterlängtad kostym!
Sufraco Savon de Mariselle tillsammans med Compagnie de Provence utvecklar sin storsäljare - EXTRA PUR-serien - finns nu i återvinningsbara PET-förpackningar!
Förpackningarna som inte går i sönder och som passar utmärkt för både små och stora händer. Barnens och naturens favorit!
Serien innehåller:
- Flytande tvål, 300 ml i pumpflaska
- Handkräm, 300 ml i pumpflaska
- Skumbad, 300 ml
- Duschgel, 250 ml - NYHET!!
Produkterna kommer i 17 underbara dofter - oliv/lavendel, fikon, apelsinblomma, rose, körsbär, verbena, grapefrukt och en doftfri för känslig hud.
Flytande tvål - en härlig mjuk och väldoftande tvål som mjukgör och vårdar dina händer. Innehåller en hög grad av vegetabilska oljor.
Handkräm - med en mjuk och fräsch formula som går in i huden utan att kännas kladdig. Innehåller bl.a olivolja, sheasmör och vitamnin E som gör hösttorra händer lena som silke.
Badskum - ett generöst,väldoftande skum som gör ditt bad till en välbefinnande stund. Innehåller Aloe vera som är mjukgörande och fuktighetsbevarande samt sötmandel extrakt som mjukgör och vårdar huden.
Duschgel - mjuk och behaglig gel med sötmandel extrakt som rengör din hud skonsamt och lämnar den väldoftande.
Samtliga produkter är producerade enbart med naturliga ingredienser och innehåller bara det bästa enligt "Marseille-standard".
Produkterna är ej testade på djur och är miljövänliga.
Upplev, njut och må bra med Extra Pur i höst!
Utställare: Sufraco Savon de Marseille ab
Monternummer: C11:30